blog-details-img

تهویه مطبوع تجاری و اداری

هوای مطبوع و پاک (سرمایش پاساژ)
می توان گفت عناصر زیادی در افزایش یا کاهش مراجعه مشتریان به مراکز خرید یا پاساژ ها و یا مجتمع های تجاری وجود دارد از جمله زیبای و معماری فضاهای بیرونی و داخلی، تمیزی محیط، هوا مناسب ،حذف هوای آلوده و بوی بد و غیره.
همانطور که می دانید یک تجربه خوب و یک حس لذت بخش از خرید باعث می شود مشتری مشتری بیاورد. ما در کنار شما هستیم تا بگویم یک سیستم تهویه مرکزی اداری و تجاری باید چه ویژگی های داشته باشد. در این قسمت نگاه ما به سمت بازارها و مجتمع های تجاری مدرنی هست که علاوه بر سیستم تهویه طبیعی نیازمند به یک سیستم تهویه مرکزی می باشند.

 

----¤------------------------------------------------


مراکز خرید یا پاساژ ها و یا مجتمع های تجاری به مکان هایی گفته می شود که در یک منطقه ای از شهر طیف کاملی از خدمات وکالا را  ارائه می دهند ؛که مشتریان می توانند با گذر از مکان ها ، مغازه ها و راهروها به مقایسه اجناس و خدمات پرداخته و نیاز خود را مرتفع سازند . 
که اغلب شامل دفاتر اداری ،فروشگاهها ،بوتیک ها و رستوران ها ،پارکینگ ها ی خودرو ،بانک ،استخر ،سینما و غیره می شوند .

---------------¤-------------------------------------


| اهمیت تهویه مطبوع هوا در مجتمع های ادرای و تجاری  


» می توان گفت تهویه هوا شامل تامین هوای تازه و خروج هوای آلوده  و دمای مناسب آن می باشد؛ بطور کلی می توان گفت نداشتن یک تهویه مناسب باعث عدم تامین  هوای تازه و کمبود اکسیژن در مجتمع ها شده و این خود عاملی است برای ایجاد بیماری همچون تنگ شدن تنفس تا عفونت ها و حساسیت های مختلف و از همه مهم تر خستگی برای کارکنان و مشتریان؛ که این خود مشکل بزرگی برای مجتمع های اداری و تجاری محسوب می شود و به درستی می توان گفت کیفیت هوا داخلی باعث آرامش و راحتی برای کارکنان و مشتریان می شود که می توان یک حس خوب خرید را فراهم کرد . 
ما به خوبی می دانیم که وظیفه اصلی ما ارائه یک مشاوره جامع و کامل به شماست برای داشتن یک سیستم تهویه مناسب برای مجتمعهای اداری و تجاری (سرمایش و گرمایش پاساژهااست .

--------------------¤--------------------------------

 

| انواع سیستم تهویه مطبوع در مجتمع های اداری و تجاری، پاساژها


1- تهویه نقطه ای: بیشترین تمرکز ما از بین بردن آلاینده ها ،گازها ،بوی بد و رطوبت از یک نقطعه در یک مجتمع اداری و تجاری مانند استخرها ،پارکینگ ها ،رستوران ها و غیره می باشد .
2- تهویه کامل ساختمان: در اینجا تمرکز ما بیشتر به تهویه کل فضای مجتمع اداری و تجاری می باشد و اولویت خروج هوا کهنه و جایگزینی هوای تازه است که بیشتر فضاهای اداری، راهرو، مغازه ها، رستورانها و غیره مد نظر می باشد . 

------------------------------¤----------------------

| هدف از ایجاد یک سیستم تهویه مطبوع برای مجتمع اداری و تجاری چیست؟

1- تامین هوای تازه وتمیز
2- کنترل دما  (سرمایش و گرمایش)
3- کنترل رطوبت 
4- کاهش یا ازبین رفتن بوی نامطلوب، گرد وغبار، دود و آلاینده های دیگر .

--------------------------------------------------¤--


| چه نکاتی را برای طراحی و محاسبه یک سیستم تهویه مطبوع برای مجتمع های اداری و تجاری لحاظ می کنیم


1- در نظر گرفتن میزان جابجایی هوای تازه 
2- تعداد اتاق ها و مغازه ها 
3- میزان گرمای تولید شده توسط افراد، تجهیزات و غیره 
4- میزان رطوبت هوا
5- مقدار میزان مبادله هوا در مناطق مشترک 
6- در نظر گرفتن اینکه مجتمع در چه اقلیمی (آب و هوای) هست
7- تعداد کارمندان و بازدیدکنندگان 
8- موقعیت ساختمان، پنجره ها و ارتفاع سقف ها
9- بررسی تعداد رستوران ها، کافی شاپ ها و فست فود ها 
10- و غیره 

--------¤--------------------------------------------

| شما به عنوان مشاور یا مالک چه نکاتی را باید در هنگام خرید دستگاه تهویه هوا برای مجتمع های تجاری و اداری در نظر بگیرید


1- امکان کنترل هوا به طور مستقل برای هر بخش 
2- قیمت دستگاه 
3- هزینه جاری 
4- سهولت در تنظیم دما و مدیریت 
5- تعمیر و نگهداری 
6- ایجاد هوای تازه برای دفاتر اداری بدون صدای مزاحم 
7- تجربه خرید خوب 

--------------

امکان کنترل هوا بطور مستقل برای هر بخش: در تمامی مجتمع های اداری و تجاری باید این قابلیت وجود داشته باشد که از هدر رفت انرژی و هزینه جلوگیری کنیم . 

--------------

– قیمت دستگاه: باید در نظر داشته باشیم هزینه اولیه و هزینه جاری هر دستگاه تهویه مرکزی چه میزان است؛ چرا که ممکن است یک دستگاه هزینه اولیه کم تری نسبت به دستگاه تهویه هوا دیگری داشته باشد و بتواند به راحتی پاسخگویی نیاز شما باشد و دقیقاً عکس این مطلب .

--------------
– هزینه های جاری: یکی از مواردی که باید در انتخاب دستگاه دقت کنیم، هزینه جاری است باید بدانید یک سیستم تهویه مرکزی برای ایجاد سرمایش و گرمایش از چه انرژی استفاده کنیم و در ضمن هزینه نگهداری و تعمیر آن چقدر است .

--------------
– سهولت در تنطیم دما و مدیریت: شما باید به خوبی این را بدانید که می توانید با کنترل دمای هر بخش که توسط سیستم های تهویه مرکزی از جمله چیلر های تراکمی به دست می آورید ؛بر کنترل دما انواع مکان های هر بخش  مانند مغازه ها، اتاق ها، اتاق اجلاس و لابی و غیره نظارت داشته باشید .

--------------
– تعمیر و نگهداری: خدمات پس از فروش، تامین قطعات، سهولت در تعمیر و نگهداری، عدم نیاز به یک تیم حرفه ای برای تعمیر و نگهداری یک سیستم تهویه مرکزی امری ضروری است که با توجه به تحریم کشور ممکن است برخی از شرکتهای وارد کننده سیستمهای تهویه مرکزی مانند VRF (وی ار اف)  به خوبی نتوانند از پس این امر بر آیند.

--------------
– ایجاد هوای تازه و کم صدا برای واحد های اداری: سر و صدا دستگاه های تهویه مطبوع می توانند عامل مزاحمی برای کارکنان و کارمندان باشد که می تواند با انتخاب یک سیستم تهویه مرکزی به این موضوع خاتمه دهید .

--------------
– تجربه حس خرید خوب: از عوامل موفقیت و فروش زیاد یک مجتمع تجاری یک حس آرامش و راحتی است چرا که همانطور که می دانیم مطمعناً یک مشتری برای خرید بیشتر مدت طولانی در مجتمع تجاری سپری کند؛ که با داشتن یک دمای مناسب در راهورها، مغازه ها  و سالن ها مشتری را ترغیب به ماندن کنیم .
ما به شما کمک می کنیم تا شما بدانید کدام یک از دسته سیستم های تهویه مرکزی بیشترین راندمان و تولید سرمایش را برای مجتمع اداری و تجاری دارد.

-------------------¤---------------------------------

 

| انواع سیستم های تهویه مرکزی برای پاساژ ها، مجتمع های اداری و تجاری 

--------------

| روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت پشت بامی 


» در خصوص روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت ،باید بگویم سیستم تهویه ای است که از مجموعه چیلر و هواساز تشکیل شده است و کاربرد آن برای فضا های مختلف مانند رستوران ها ،سالن ها ی ورزشی ،مجتمع های اداری و تجاری و غیره می باشد .
– عموماً این دستگاه به روی ساختمان ها و بدون بر هم زدن نمای ساختمان نصب می گردد . یک سیستم تهویه هوای مرکزی است که به بخش های مختلف یک ساختمان توسط کانال ها انشعاب داده می شود . 
این سیستم می تواند ،سرمایش ،گرمایش ،فیلتراسیون هوا و تا حدی تنظیم رطوبت هوا را نیز انجام دهد . 

--------------

هواساز 

»یکی از دستگاه های تهویه مطبوع می باشد که می تواند دما ،رطوبت وفیلتر کردن هوا را انجام دهد.
که به انواع مختلف هواساز ساختمانی ،صنعتی و هایژنیک تقسیم بندی می شود . 
 – از این سیستم می توان برای ایجاد هوای مطلوب برای ساختما ها ،سوله ها ،بیمارستان ها ،مجتمع های تجاری و اداری و غیره استفاده نمود.
باید گفت هواساز یک سیستم ایجاد هوای مطبوع و توزیع هواست .

--------------

چیلر و فن کویل

» شاید ساده ترین تعریفی که از چیلر بتوان ارائه داد این است که چیلر ها دستگاه هایی هستند که تولید سرما می کنند، به اینصورت که در سیکل تبریدی که در دستگاه های چیلر وجود دارد مبرد حرارت را از مایع، که معمولاً برای ساختمان ها آب می باشد و برای برخی مصارف صنعتی مایعات دیگر است می زداید. حال این مایع خنک برای خنک کردن هوا ( تهویه مطبوع هوا ) با دستگاه های توزیع برودت مانند فن کویل ها وهواساز که متصل به چیلر هستند استفاده می شود .

-------------------------------------¤---------------

| ما خوب می دانیم بزرگترین مجتمع های اداری و تجاری ایران از چه سیستم سرمایشی و گرمایش استفاده می کنند؛ کنار شما هستیم برای انتخاب بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی برای پاساژ ها و مجتمع های اداری و تجاری .

سوالی دارید؟ اینجا بپرسید.
استعلام قیمت