blog-details-img

تهویه مطبوع تالارها و رستوران‌ها

می توان گفت موضوع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ،تعویض هوا و تهویه مطبوع برای تالار ها رستوران ها به قدری مهم است که مقررات ملی ساختمان ایران نیز به آن اشاره شده تا حدی که مقدار مصرف هوای مورد نیاز برای هر فرد را ذکر کرده است .ما خوب میدانیم که تهویه هوا برای تالارها و رستوران ها یکی از نیازهای اساسی است چرا که داشتن یک تهویه مناسب برای تالارها و رستوران ها هم بر حفظ کیفیت مواد غذایی و سلامتی روحی و روانی کارمندان و مشتریان ضروری است.

» تالار عروسی و رستوران ها به مکان هایی گفته می شود که اشخاص در آن مکان جمع شده و ساعتی را برای خوردن خوردنی ها و نوشیدنی ها می گذرانند، کیفیت مطلوب غذا، نوشیدنی، چیدمان، بوی خوش، تهویه هوا و دیگر مسائل از جمله عوامل وفاداری مشتریان به حساب می آید.
-----¤----------------------------------------------


 در ارزیابی بهداشتی آشپزخانه ها و رستوران ها و تالارها بایستی شما به عنوان یک مالک این سوالات و پاسخ دهید.

آیا آشپزخانه شما دارای سیستم تهویه مطبوع مناسب است یا خیر؟
| آیا انبار مواد غذایی دارای سیستم تهویه مناسب می باشد؟
| آبدارخانه تالارها و رستوران های دارای تهویه مناسب برای تامین هوای تازه و سالم هستند؟
آیا میزان هوای تازه برای هر بخش از تالار و رستوران ها فراهم است؟
| سالن غذاخوری از  تهویه هوای مطلوب برخوردار است؟

 البته شما به عنوان مالک باید به سوالات بالا در خصوص بهداشت فضای تالارها ،رستورانه ها و آشپزخانه پاسخ دهید.

 --------------------

» می توان گفت موضوع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تعویض هوا و تهویه مطبوع برای تالار ها رستوران ها به قدری مهم است که مقررات ملی ساختمان ایران نیز به آن اشاره شده تا حدی که مقدار مصرف هوای مورد نیاز برای هر فرد را ذکر کرده  است .
ما خوب میدانیم که تهویه هوا برای تالارها و رستوران ها یکی از نیازهای اساسی است چرا که داشتن یک تهویه مناسب برای تالارها و رستوران ها هم بر حفظ کیفیت مواد غذایی و سلامتی روحی و روانی کارمندان و مشتریان ضروری است. 

» با توجه به اهمیت یک سیستم تهویه مطبوه برای تالارها و رستوران ها بایستی مطالبی را در مورد مزیت سیستم های تهویه مطبوع برای فضای تالارها ور ستوران ها بیشتر بدانید.

-------------

1-  بهبود کیفیت هوای داخلی: همانطور که می‌دانید پخت و پز در آشپزخانه رستوران ها باعث آلودگی هوا ،انتشار  ذرات چربی ،دود و بو می شود که قطعاً  یک فضای نا مطلوب و نامناسب برای کارکنان و مشتریان به وجود می آورد ؛سیستم های تهویه هوا برای رستوران ها می توانند از انتشار و اثرات این آلاینده ها بکاهد ،البته باید شما به دقت بررسی کنید چه سیستم تهویه هوایی پاسخگوی نیاز شما جهت بهبود کیفیت هوای داخل تالارها و رستوران ها می باشد.

-------------
2-  کاهش هزینه ها: ما با انتخاب دقیق یک سیستم تهویه مطبوع برای تالارها  و رستوران های بزرگ می توانیم کاهش چشمگیر مصرف برق و آب را داشته باشیم.

-------------
3-  ایجاد هوای خنک و  مطلوب: همانطور که میدانید منابع زیادی برای گرمایش در تالارها و رستوران ها مانند پخت و پز و به‌ کارگیری لوازم برقی مختلف چون یخچال و انبارهای مواد غذایی، نورپردازی ها و حتی تنفس انسانها وجود دارد که باید سعی کرد به نحو بسیار مطلوب یک سیستم تهویه مناسب  برای رستوران ها و تالارها انتخاب کرد تا یک هوای خنک و مناسب برای فضای آشپزخانه و فضای داخلی تالارها و رستوران ها به وجود آورد.

------------
4- کنترل هوا در هر بخش: باید در طراحی سیستم تهویه هوا به این نکته توجه کنیم که بتوانیم به راحتی هوای هر بخش از یک تالار  یا رستوران را کنترل کنیم ،می توان گفت ما قطعاً برای تالارها و رستوران های یک محیط اداری ،آشپزخانه ،یک انبار مواد غذایی ،یک سالن غذاخوری و غیره داریم اگر نتوانیم سیستم تهویه مطبوع مان  را متناسب با هریک از قسمت‌های عملیاتی خود تنظیم کنیم، امکان دارد هزینه و انرژی زیادی را هدر دهیم .

------------
5- کاهش بو : تقریباً می‌توان گفت دو منبع برای ایجاد بو  در تالارها و رستوران ها وجود دارد ،آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی؛ شما نمی‌خواهید که میهمانان و مشتریان شما هنگام خوردن غذا و گذراندن زمان تجربه تلخ از تالار یا رستوران  شما را داشته باشند؛ قطعاً به خوبی می‌دانیم بایستی تمام تلاش خود را برای از بین بردن بوی نامطلوب آشپزخانه و سرویس های بهداشتی به کار گیریم .

--------------
6-  مدیریت یکپارچه: ما تالار ها و رستوران ها را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم بندی می کند برای رستوران های کوچک سیستم تهویه هوای انبساط مستقیم مانند داکت اسپیلت و اسپیلت  توصیه می کنیم اما برای تالارهای  و رستوران های بزرگ سیستم یک پارچه مرکزی را جهت کنترل هوای دمای هر بخش پیشنهاد می دهیم.

-------------
7- کیفیت مواد غذایی در انبارها: تهویه در انبار مواد غذایی باید به نحو مطلوب صورت پذیرد و میزان حرارت  و رطوبت  آن همواره مورد تایید کارشناسان باشد.
 

 با پاسخ دادن به این سوالات میتوانید یک سیستم تهویه مناسب برای تالار و یا رستوران خود انتخاب کنید
1-  وسعت رستوران شما بزرگ است یا کوچک؟
2- قسمت پذیرایی از میهمانان شما دارای دمای مطلوب است یا خیر؟
3- آیا در فضای داخلی رستوران بوی ناخوشایند دارد یا خیر؟
4- آیا سرویس های بهداشتی دارای تهویه مناسب می باشند؟

| سیستم تهویه هوا برای تالارها و رستوران های بزرگ 

 

» پیشنهاد ما برای سیستم تهویه تالارها و رستوران های بزرگ استفاده از سیستم تهویه مرکزی مانند چیلر تراکمی آب خنک یا هوا خنک به همراه فن کویل و یا روفتاپ پکیج می باشد.
» جهت تامین هوای تازه و سالم تالارها و رستوران ها می توان از دستگاه هواساز استفاده کرد تا هم به خوبی هوای مطلوب سالن،کافه و آشپزخانه فراهم آورد و هم  با ایجاد فشار هوای مثبت بوی نامطلوب از پخت و پز غذا، دود، تعرق بدن و بوی بد را از سالن ها و آشپزخانه و سرویس های بهداشتی به خارج از محیط بفرستد.
در مورد چیلرهای تراکمی بایستی بگویم این سیستم ها هزینه اولیه کمی دارند و به نگهداری تخصصی نیاز ندارند و از انرژی برق استفاده می کنند و از دیگر مزیت‌های این سیستم قابلیت نصب در هر فضاست که به وسیله یک سیستم هواساز و فن کویل ،می تواند دمای مطلوب و هوای تازه را به شما هدیه دهد و یا می توان از سیستم روفتاپ کیج که به صورت یکپارچه کل فضای  سالن را گرم و سرد می کنند استفاده کرد.
در ضمن شما می توانید به وسیله موتورخانه یا پکیج، آب گرم و گرمایش مورد نیاز تالارها و رستوران ها را نیز تامین کنید .
به ما اعتماد کنیدما تولید کننده انواع چیلر تراکمی و سایر سیستم های برودتی و تهویه مطبوع هوا هستیم .

سوالی دارید؟ اینجا بپرسید.
استعلام قیمت