blog-details-img

بررسی جامع چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

  • شنبه 17 مهر 1400

چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک به این علت اهمیت دارد که قالب گیری قطعات در دستگاه تزریق پلاستیک با ذوب مواد اولیه صورت می پذیرد و نکته اساسی در فرآیند تولید قطعات پلاستیکی برای صنایعی همچون هوا فضا، قطعات خودرو، حمل و نقل کالا، بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی و ... کیفیت محصول نهایی است. در چرخه قالب گیری دستگاه تزریق پلاستیک بیشترین زمان صرف خنک کاری قطعات و قالب ها می شود و کاستن این زمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

|همه آنچه که باید در مورد انتخاب چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک بدانید!

 یکی از مرسوم ترین روشهای تبدیل مواد اولیه پلیمری به وسایل، قطعات و محصولات پلاستیکی که ما با آنها سر و کارداریم (به عنوان مثال از خودکار گرفته تا قطعات ساخت هواپیما تا تجهیزات پزشکی) قالب گیری تزریقی است که امروزه به نام تزریق پلاستیک شناخته می شود.
 همانطور که می دانید امروزه دستگاه های تزریق پلاستیک در ساخت گسترده وسایل پلاستیکی استفاده می شوند.

 

------------


 چیلر ها نقش اساسی در فرایند خنک سازی دستگاه های تزریق پلاستیک دارند و به جرات می توان گفت عملکرد آنها در تامین آب سرد مورد نیاز برای خنک کاری دستگاه های تزریق پلاستیک باعث افزایش راندمان و کیفیت محصول می شوند .

 

------------


 پس به درستی می توان گفت افزایش بهره وری دستگاه های تزریق پلاستیک یکی از مهم ترین جریان تاثیر گذار بر تولید نهایی یک محصول پلاستیکی می باشد؛ چرا که اگر قالب یا قالب های دستگاه تزریق پلاستیک خیلی سریع پر و سرد شوند، به روی کیفیت محصول به شدت تاثیر گذار خواهند بود و اما بعکس، اگر این روند به آرامی صورت گیرد یعنی قالب ها به آرامی پر و سرد گردند، هم باعث افزایش هزینه های تولید خواهد شد و هم تاثیر مستقیم و چشمگیری برکیفیت نهایی محصول تولیدی خواهد داشت.

 

---------------¤------------------------------------------------


| حقیقتاً دو مقوله مهم و اصلی بر روند تولید در کارخانه ها و کارگاه های تزریق پلاستیک :

1- بهره گیری از بالاترین توان ( راندمان ) دستگاه تزریق
2- تولید یک محصول با کیفیت خیلی خوب و عالی
 همانطور که گفتیم خنک کاری دستگاه های تزریق پلاستیک باعث افزایش کارایی و کیفیت نهایی محصول می شود، که در اینجا می توان به نقش مهم و اساسی یک چیلر با ظرفیت مناسب اشاره کرد، چرا که به خوبی میدانیم چیلرها تامین کننده آب سرد مورد نیاز برای خنک کاری دستگاه های تزریق پلاستیک و قالب ها می باشند.

 

 

----------------------------------------¤-----------------------

 

|در مورد انتخاب چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک چه نکاتی را باید بدانیم!

1-نحوه انتخاب ظرفیت چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک 

 در واقع، ما می توانیم قالب را در دستگاه تزریق پلاستیک به عنوان یک مبدل حرارتی در نظر بگیریم؛ چرا که گرما از مواد پلاستیکی مذاب مستقیماً به قالب منتقل می شود و خنک کاری این قالب توسط روغن خنک صورت می پذیرد که ما برای خنک کردن روغن دستگاه باید آب خنک در حال جریان را وارد مبدل  ( قالب) نماییم تا با جذب حرارت، گرما را به هوای خارج از دستگاه منتقل سازد. 

 

---------------


 همانطور که همه می دانید، بخش بزرگی از چرخه قالب گیری پلاستیک به خنک کننده اختصاص داده شده است، که گاهی بیش از 80 درصد چرخه قالب گیری پلاستیک را شامل می شود، بنابراین بسیار ضروری است که زمان سرمایش را به حداقل برسانیم.
 به عنوان مثال ، اگر آب برج خنک کننده اصلی با آب سرد شده از چیلر تراکمی هوا خنک جایگزین شود، چرخه قالب گیری و تشکیل محصول از  20  ثانیه می تواند به 16 ثانیه کاهش یابد.

 


 اگرچه گزینه استفاده از چیلر هزینه بالاتری دارد، اما همین امر می تواند تولید را تا 20 درصد افزایش دهد؛ که این امر باعث سود آوری بیشتر و کاهش هزینه های جاری در بلند مدت می گردد.

 

----------------------------------------¤-----------------------

 

| چگونه می توان میزان ظرفیت چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک را انتخاب کرد؟

 به طور کلی هر 30 تن ظرفیت دستگاه تزریق پلاستیک یک تن چیلر نیاز دارد. در ادامه یک مثالی برای روشن شدن مساله آورده شده است.
3 دستگاه تزریق 100 تن 
4 دستگاه تزریق 150 تن
3 دستگاه تزریق 200 تن
(200*150+3*100+4*3)/30=50Ton
ما برای این تعداد دستگاه با این ظرفیت یک چیلر 50 تن تبرید اسمی نیاز داریم.

 

---------------¤------------------------------------------------

 

2- تفاوت دمای آب سرد و سرعت جریان آب سرد

 دمای محیط خنک کننده (آب سرد شده) قالب ها عموماً تحت تأثیر نوع ماده و شکل محصول است. مانند لیوان های پلی استایرن با دیواره نازک، دمای آب سرد مورد نیاز قالب ها کمتر از صفر است اما در بیشتر موارد دیگر، دمای آب سرد مورد نیاز قالب اغلب بیشتر از 5 درجه سانتیگراد است.

 

-----------

 

در اکثر مواقع، اختلاف درجه حرارت 5-3 درجه سانتیگراد برای خنک کاری دستگاههای تزریق پلاستیک مورد نظر ما است؛ اما در بعضی از مواقع دمای مورد نیاز ما برای خنک کاری قالب ها  2-1 درجه سانتیگراد است. هرچه اختلاف دما کمتر باشد به این معناست که برای دفع همان مقدار گرما، جریان آب سرد بیشتری لازم است.
 به عنوان مثال، در اختلاف دمای 5 درجه سانتیگراد، دبی 60 لیتر در متر مورد نیاز است؛ در حالی که در اختلاف دمای 2 درجه سانتیگراد، به دبی مورد نیاز 150 لیتر در متر مورد نیاز است.
 با این حال ، در بیشتر موارد دمای آب سرد مورد نیاز برای خنک کاری قالب ها اغلب بالای 5 درجه سانتیگراد است.

 

-------------------------------------¤--------------------------

 

3- کیفیت آب

 قابل ذکر است که مقدار PH آب در بازه 6.5 تا 8 قابل قبول است و آب با PH با سطح 7 یک آب خنثی است که این بهترین مقدار PH  برای آب سرد است؛ چونکه به محض اینکه آب با سطح  pH بالای 7 وارد دستگاه شود، باعث خوردندگی فلزات دستگاه می شود . 

 

---------

 

در صورت عدم نصب تصفیه آب، رسوب آهک در اواپراتور و دستگاه ایجاد می شود. این دستگاه ها (تصفیه آب) به عنوان یک عایق عمل می کنند و باید در نظر داشت در بسیاری از موارد PH بیشتر از سطح 7 اثر تبدیل انرژی را تا 30 درصد کاهش می دهند.
 بدیهی است که نیاز به داشتن یک دستگاه تصفیه آب یک امر ضروری است . 
 استفاده از دستگاه تصفیه آب موثر ترین روش برای گرفتن سختی آب است. این تصفیه کننده ها را می توان مستقیماً به خط گردش آب متصل کرد.

 

-----------

 

برای جلوگیری از هزینه های بیشتر برای تعمیر و نگهداری دستگاه های تزریق پلاستیک استفاده از یک دستگاه تصفیه آب عقلانی به نظر می رسد. برای اطمینان بیشتر شما می توانید علاوه بر دستگاه تصفیه آب برخی مواد رسوب زدایی را نیز به آب در حال گردش اضافه نماید .

 

--------¤-------------------------------------------------------

 

4- میزان جریان و فشار آب سرد

یک نکته اساسی برای محاسبه و تامین آب سرد مورد نیاز دستگاه های تزریق پلاستیک این موضوع  است که میزان دبی ورودی وخروجی آب به دستگاه محاسبه شود؛ تنها در این صورت است که میتوان  به درستی مقدار آب مورد نیاز دستگاه را محاسبه و تامین نمود.

 

---------------------------------------¤------------------------

 

5- عایقکاری لوله های آب سرد 

یک نکته مهم و ضروری این است لوله  های جریان آب سرد در چیلر های تراکمی را عایقکاری نماییم؛ چرا که اینکار علاوه بر اینکه مانع افت ظرفیت چیلر می شود، از ایجاد ایجاد چگالش ( یخ خشک – برفک ) بر روی دیواره بیرونی لوله های آب سرد هم جلوگیری می نماید.

 

-------------------------------¤--------------------------------

 

 گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا بیش از 15 سال است که تولید کننده انواع چیلر تراکمی و انواع سیستم های سرمایشی است؛ درصورتی که برای دستگاه تزریق پلاستیک خود نیاز به  چیلر تراکمی دارید با ما تماس بگیرید.

 

ما برای انتخاب چیلر مناسب خدمات زیر را به شما ارائه می دهیم .
1-مشاوره 
2-طراحی و محاسبه ظرفیت 
3-تولید و فروش 
4-گارانتی قطعات تا دوسال 
5-خدمات پس از فرو ش تا 10 سال
6-تعامل در پرداخت مبلغ چیلر 

 

----------------

 

» با شما و در کنار شما هستیم .

شماره های مشاوره و فروش 

09194428183: مهندس احمدی 

021-65432527: دفتر فروش و کارخانه 

اخبار و مقالات پیشنهادی

blog-image
  • سه شنبه 06 مهر 1400

ایرواشر چیست ؟

ایرواشر دستگاه تهویه مطبوعی است که به روش تبخیری سرمایش مورد نیاز فضاء را تامین می کند. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب ایرواشر پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید
blog-image
  • دوشنبه 19 مهر 1400

قیمت چیلر تراکمی هواخنک

یکی از متداولترین سوالاتی که از سوی مشتریان پرسیده می شود در رابطه با قیمت چیلر تراکمی هواخنک می باشد.
البته خیلی دقیق نمیتوان در ابتدا به این سوال پاسخ داد زیرا که با توجه به نوسانات بازار و همچنین نوع کاربرد چیلر و قطعات به کار رفته در آن قیمت چیلر تحت تاثیر قرار می گیرد.
البته ما در این مقاله به بررسی ابعاد تاثیر گذار بر قیمت چیلر تراکمی هوا خنک می پردازیم.

بیشتر بخوانید
blog-image
  • دوشنبه 19 مهر 1400

لیست قیمت و خرید انواع ایرواشر و تجهیزات بکار رفته در ایرواشر

خرید ایرواشر را منوط به دانستن این مطالب قبل از خرید نمایید؛ شما باید بدانید آیا ایرواشر برای پروژه شما مناسب است یا خیر؟ پس از بررسی اگر خیالتان راحت شد که ایرواشر برای پروژه شما مناسب است نوبت به محاسبه دقیق ظرفیت ایرواشر می رسد. شما می توانید برای محاسبه و تعیین ظرفیت ایرواشر مورد نیاز خود با مهندسین با تجربه گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا مشاوره نمایید.

بیشتر بخوانید
استعلام قیمت