blog-details-img

قیمت و مشخصات فنی چیلر 50 تن تبرید

در این مقاله به بررسی چیلر تراکمی هوا خنک 50 تن تبرید پرداخته ایم و مهمترین مزیت، مشخصات فنی و لیست قیمت این چیلر را بیان کرده ایم. در ادامه مقاله با ما باشید . . .

| اجزای تشکیل دهنده چیلرهای تراکمی 50 تن تبرید


 اجزای سازنده چیلر تراکمی 50 تن تبرید را می توان به دو بخش مکانیکی و الکتریکی تقسیم کرد. اجزای مکانیکی شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، انواع مختلف کنترل کننده های جریان مبرد، و نیز لوله کشی های مناسب، شیر های قطع، صافیها، خشک کنها، مبدل های گرمایی، فن های آکسیال و غیره است. اجزای الکتریکی سیستم نیز عبارت اند از: موتور برقی کمپرسور، کنتاکتور، راه انداز، بی متال، خازن، رله پتانسیل، پرشر سوئیچ، موتور فن آکسیال کندانسور، ترموستات و غیره.

| کمپرسور

 کمپرسورها را بر حسب نیاز در اندازه های مختلفی می سازند و با توجه به نحوه کارکرد به سه نوع پیستونی، اسکرال و اسکرو تقسیم می شوند. کار کمپرسور، ایجاد نیروی مکش لازم برای مکیدن گاز مبرد از اواپراتور، متراکم کردن گاز و سپس فرستادن آن به کندانسور است، که در آن گاز به مایع تبدیل می شود. مکندگی کمپرسور، گاز را از سمت فشار ضعیف به سمت فشار قوی منتقل می کند.

کندانسور

 هنگامی که گاز مبرد از کمپرسور خارج و به کندانسور وارد می شود، کل بار گرمایی را با خود همراه دارد که شامل گرمای جذب شده در اواپراتور، گرمای ناشی از خنک کردن مایع از دمای کندانسور تا دمای اواپراتور، گرمای جذب شده در خطوط مکش و رانش، محفظه کمپرسور و همچنین گرمای حاصل از تراکم است. وظیفه کندانسور، گرفتن این گرما و برگرداندن گاز مبرد به طرف شیر انبساط و در نتیجه تکرار چرخه در سیستم است.
کندانسورها در دو نوع کندانسور آب خنک در چیلرهای تراکمی آب خنک و کندانسور هواخنک در چیلیرهای تراکمی هواخنک مورد استفاده قرار می گیرند. کندانسورهای هوایی اغلب در دستگاه های تهویه مطبوع خانگی و کوچک به کار می روند. 

اواپراتور

  اواپراتور قسمتی از سیستم است که در آن سرمایش موثر از راه زدودن گرما از فضایی که قرار است سرد شود انجام می گیرد. این کار با رساندن دمای مایع مبرد به دمایی کمتر از دمای محیط اطراف صورت می گیرد. گرما به مایع مبرد منتقل و به صورت گرمای نهان جذب می شود و مبرد را از حالت مایع به بخار تبدیل می کند. سپس کمپرسور آن را می مکد.

شیر انبساط

 برای تنظیم جریان مبرد مایع بین سمت فشار قوی و سمت فشار ضعیف سیستم، باید نوعی وسیله انبساط پیش بینی کرد. این وسیله معمولا شیر انبساط است. شیر انبساط الکترونیکی که از فشار و دمای خروجی اواپراتور فرمان می گیرد و فشار داخلی اواپراتور را ثابت نگاه می دارد.

 

اجزای چیلر تراکمی 50 تن تبرید

---------------------------------------------¤------------------ 

| چرخه تبرید در چیلر های تراکمی 50 تن تبرید


  در اکثریت غالب کاربردهای تهویه مطبوع و تقریبا در تمام قلمرو قدرتهای پایین، از سیستم تراکم بخار گاز استفاده می کنند. اما در تاسیسات بزرگ معمولا سیستمهای جذبی به کار می رود.
چرخه تراکم بخار شامل یک رشته تغییر حالت ضروری برای بازگرداندن مبرد به وضعیتی است که بتواند گرما را از فضایی که قرار است سرد شود بگیرد. این چرخه در کلیه سیستمهای تراکم بخار از چهار فرایند زیر تشکیل می شود:


1-جذب گرما در اواپراتور (فرایند تبخیر)
 هنگامی که مبرد کم دما و کم فشار در اواپراتور، گرمای محیط و ماده ی سردشونده را جذب می کند، از حالت مایع به حالت بخار در می آید. 


2-صعود فشار در کمپرسور (فرایند تراکم)
 کمپرسور، بخار داغ را از طریق لوله برگشت از اواپراتور می مکد و سپس آن را آنقدر متراکم می کند تا دمای آن از دمای ماده تقطیر کننده بیشتر شود.


3-دفع گرما در کندانسور (فرایند تقطیر)
 هنگامی که کمپرسور دمای بخار را به بالاتر از دمای ماده تقطیر کننده می رساند (معمولا 8 تا 14 درجه سلسیوس بالاتر)، گرمای تبخیر از بخار به ماده تقطیر کننده منتقل و در نتیجه مبرد تبدیل به مایع پر فشار می شود. آنگاه این ماده پرفشار به داخل ریسیور می ریزد و تا موقعی که از طریق شیر انبساط روانه اواپراتور شود، در آنجا ذخیره می شود.


4-افت فشار در شیر انبساط (فرایند شکست فشار)
 هنگامی که کمپرسور بخار مبرد را از اواپراتور می مکد، باید به دستگاه خنک کننده، مبرد کم دما و کم فشار بیشتری رساند تا قابلیت جذب گرما را داشته باشد. این کار را شیر تنظیم جریان که شیر انبساط نام دارد؛ انجام می دهد. شیر انبساط کارکردهای زیر را دارد: فشار بخار پرفشار ریسیور را کم می کند تا مایعی کم فشار به دست آید و بتواند گرما را جذب کند؛ جریان دائمی مبرد مایع به اواپراتور را برقرار می کند؛ و به منزله جداکننده سمت فشار قوی از سمت فشار ضعیف سیستم عمل می کند.

--------------¤------------------------------------------------- 

| مشخصات فنی چیلر تراکمی 50 تن تبرید 

 چیلر تراکمی هواخنک 50 تن تبرید دارای دو مدار مجزا بوده و قابلیت کنترل ظرفیت در 2 مرحله را دارد. فریم دستگاه تماماً پیچ و مهره ای ساخته شده از ورق های گالوانیزه با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد. دستگاه از 2 عدد کمپرسور اسکرال ساخت Copeland اصل تایلند مدل ZR310 و مناسب جهت کار با مبرد R22 و R407، یک دستگاه اواپراتور دو مداره، کندانسور هوایی دارای 4 عدد فن محوری 700 میلی متر برند EBM آلمان و کویل های مسی 4 ردیفه (Fin & Tube) با چیدمان عرضی، شیر انبساط الکترونیکی و کنترلر PLC ساخت CAREL کرل ایتالیا، تابلو برق اشنایدر و دارای حفاظت IP54، سیم کشی های لازم، لوله کشی های مبرد به صورت کامل، عایق کاری مدارها و لوله های تبرید با کلیه متعلقات لازم به نحوی که دستگاه فقط با اتصال لوله های آب و کابل برق قابل استفاده می باشد.
 

مشخصات فنی چیلر تراکمی 50 تن تبرید
مشخصات  شرح 
ظرفیت  چیلر 50 تن تبرید اسمی 
تعداد / نوع کمپرسور 2 / اسکرال کوپلند تایلند 
مبرد  R22 - R407c
تعداد مدار سیکل تبرید 2
تعداد فن های کندانسور هوایی 4 دستگاه فن محوری 700mm ساخت EBM آلمان
ظرفین برودتی 127/2K  در دمای محیط 40 درجه سانتیگراد
دمای آب ورودی / خروجی 5 /10 درجه سانتیگراد
برق مصرف دستگاه ( حین کارکرد نرمال  کمپرسورها ) 36.48KW
جریان مصرف دستگاه ( حین کارکرد نرمال کمپرسورها ) 64.64A

-----------------------------¤---------------------------------- 

| ابعاد و وزن چیلر تراکمی 50 تن تبرید


ابعاد چیلر تراکمی 50 تن تبرید (L*W*H) 2337*2205*3101 میلی متر و وزن چیلر تراکمی 50 تن تبرید 1600 کیلوگرم می باشد.

 

ابعاد چیلر تراکمی 50 تن تبرید

-----------------------------¤---------------------------------- 

| تعیین ظرفیت چیلر 50 تن تبرید و انتخاب آن

 مطلوبست قدرت برودتی و انتخاب یک چیلر برای سرد کردن 400 لیتر آب در دقیقه در صورتی که آب ورودی به چیلر 14 درجه سانتی گراد و خروجی از آن 9 درجه سانتی گراد و آب مسیر کندانسور 24 درجه سانتی گراد باشد. پروژه در شهر تهران می باشد.
Q=60V tv = 400.60(14-9) = 120.000 kcal/hp = 39 Ton
با توجه به محاسبات صورت گرفته به یک دستگاه چیلر با ظرفیت 39 تن واقعی نیاز داریم. با مراجعه به نرم افزار انتخاب کمپرسور کوپلند و با توجه به شرایط آب و هوایی شهر تهران و وارد نمودن دمای کندانسور و دمای اواپراتور و مشخصات کویل کندانسوری به ظرفیت چیلر 50 تن تبرید اسمی می رسیم. پس پروژه فوق به یک دستگاه چیلر هواخنک 50 تن تبرید اسمی نیاز دارد.

----------------------------------------------------¤----------- 

| خروجی های نرم افزار کمپرسور اسکرال کوپلند 
 

مشخصات فنی کمپرسور اسکرال کوپلند
PERFORMANCE AT SPECIFIED OPERATING POINT ZR310KCE-TWD Data at 50Hz

66.20

Cooling Capacity, kW 

20.00

Power, kW 

3.31

COP 

35.18

Current at 400 V, A 

429.00

Suction Mass Flow, g/s 

82.30

Heat Rejection, kW 

% 69.09

Isentropic Eff 

----------------------------------------¤----------------------- 

| قیمت چیلر 50 تن تبرید 


 قیمت یک دستگاه چیلر تراکمی هواخنک 50 تن تبرید با 2 عدد کمپرسور اسکرال کوپلند مدل ZR310 و فن های آکسیال EBM آلمان و شیر انبساط الکترونیکی و کنترلر PLC کرل ایتالیا و قطعات برقی اشنایدر فرانسه در تاریخ 1400/11/11 مبلغ 570.000.000 تومان می باشد.
جهت اطلاع از آخرین قیمت چیلر تراکمی 50 تن تبرید و مشخصات دقیق تر با همکاران ما در گروه صنعتی کارمانیا دنا تماس بگیرید.

--------------¤------------------------------------------------- 

 گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا بیش از 15 سال است که تولید کننده انواع چیلر تراکمی در ظرفیت های مختلف می باشد؛ درصورتی که نیاز به چیلر تراکمی هوا خنک با ظرفیت 50 تن تبرید دارید با ما تماس بگیرید.

ما برای انتخاب دستگاه چیلر مناسب خدمات زیر را به شما ارائه می دهیم .
1-مشاوره 
2-طراحی و محاسبه ظرفیت 
3-تولید و فروش 
4-گارانتی قطعات تا 2 سال 
5-خدمات پس از فروش تا 10 سال
6-تعامل در پرداخت مبلغ چیلر تراکمی 50 تن تبرید

----------------

» با شما و در کنار شما هستیم .

شماره های مشاوره و فروش 

09194428183: مهندس احمدی 

021-65432718: دفتر فروش و کارخانه 

 

اخبار و مقالات پیشنهادی

blog-image
روفتاپ پکیج (پکیج یونیت) چیست؟

در روفتاپ پکیج تمام تجهیزات تبرید نظیر کمپرسور و کندانسور به همراه تجهیزات مربوط به هواساز نظیر کویل سرمایش، کویل گرمایش، فن هوادهی و غیره در یک دستگاه گرد آمده اند؛ به بیان دیگر روفتاپ پکیج از چیلر و هواساز در یک مجموعه واحد تشکیل شده است. روفتاپ پکیج می تواند هم سرمایش و هم گرمایش را ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
blog-image
بهترین قیمت چیلر تراکمی

اگر به دنبال سرمایش برای آپارتمان یا محیط مسکونی یا اداری خود هستید و یا اگر با ماشین آلات صنعتی کار می کنید و نیاز به چیلر برای جلوگیری از داغ شدن دستگاه ها و مواد خود دارید و نمیدانید از چه نوع سیستمی، با چه مشخصاتی استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید...

بیشتر بخوانید
blog-image
فروش چیلر تراکمی آب خنک

ما مشخصات فنی چیلر های تراکمی آب خنک را ذکر کرده ایم؛ شما می توانید جهت استعلام قیمت، خرید و مشاوره بیشتر در خصوص چیلرهای تراکمی آب خنک با مهندسین گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا تماس بگیرید .

بیشتر بخوانید
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید.
استعلام قیمت