blog-details-img

قیمت چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن و مشخصات فنی

ما در این مقاله انواع دسته بندی چیلرها را بیان کرده ایم و به بررسی قیمت چیلر تراکمی هواخنک 120 تن و مشخصات فنی آن پرداخته ایم. در ادامه مقاله با ما باشید...

| بار برودتی چیست؟

 بار برودتی به مقدار حرارتی گفته می شود که در فصل تابستان می بایست از فضای طرح داخل گرفته شود تا محیط داخل به دمای مناسب برسد. 


| محاسبه بار برودتی
  جهت محاسبه بار برودتی در یک پروژه، حرارتهای مختلفی که به طور طبیعی و غیرطبیعی جذب ساختمان می شوند را محاسبه می نماییم، این موارد عبارتند از:
1- کسب حرارت از خورشید به صورت تشعشع: مقدار گرمایی که به صورت تشعشع وارد فضای طرح داخل می گردد از دو طریق امکان پذیر است: الف: پنجره ها  ب: دیوارها
2- کسب حرارت از طریق هدایت: الف: پنجره ها ب: جداره ها ( دیوار و سقف خارجی – جداره های داخلی یا پارتیشن )
3- کسب حرارت از طریق منابع داخلی: گرمای حاصله از منابع داخلی توسط الف) روشنایی ها ب) افراد ج) دستگاه های الکتریکی و گازی د) موتورها ه)لوله ها و مخازن و غیره به صورت حرارت نهان و محسوس در داخل فضای تهویه شده تولید می گردد. 
4-کسب حرارت به دلیل نفوذ هوای خارج

 

بار برودتی

بار برودتی کل سیستم برابر خواهد بود با حاصل جمع بار سرمایی هر یک از موارد ذکر شده در ساختمان؛ حال این بار برودتی توسط چیلر تامین می گردد.

| چیلر چیست؟ انواع چیلر کدامند؟

 همانطور که در حرارت مرکزی دستگاه مولد گرما (دیگ آبگرم) در مرکز تاسیسات به کار برده می شود؛ در برودت مرکزی نیز احتیاج به دستگاه مولد سرما داریم که بدین منظور دستگاه هایی از قبیل چیلر در مرکز تاسیسات به کار می بریم. چیلر مرکزی کار تولید سرما را به عهده دارد، ولی انتقال سرما به قسمتهای مختلف تاسیسات به وسیله سیال واسطه (آب) انجام می گیرد. بر همین اساس به این دستگاه چیلر یا آب سرد کن می گویند.

| چیلرها از لحاظ اساس کار و ساختمان بر پنج نوع تقسیم می شوند:
1-چیلرهای نوع کمپرسور رفت و برگشتی (ضربه ای) Reciprocating Liquid Chiller
2-چیلر های نوع کمپرسور گریز از مرکز (سانتریفوژ)  Centrifugal Liquid Chiller
3-چیلرهای نوع کمپرسور اسکرال Scroll Liquid Chiller
4-چیلرهای نوع کمپرسور دورانی پیچی Screw Type Liquid Chiller
5-چیلرهای نوع جذبی Absorption Liquid Chiller

⋯⋯
در ادامه میخواهیم بدانیم چیلرهای اسکرال هواخنک از چه اجزایی تشکیل شده اند:

| اجزای چیلر هواخنک اسکرال 

 کمپرسور: در چیلرهای تراکمی هواخنک از 3 نوع کمپرسور اسکرال (Scroll)، اسکرو (Screw) و رفت و برگشتی یا پیستونی (Reciprocating) استفاده می شود. ما در اینجا به بررسی کمپرسورهای اسکرال می پردازیم.

 |کمپرسور اسکرال چگونه کار می کند؟ کمپرسور اسکرال از دو مارپیچ، یکی متحرک و دیگری ثابت تشکیل شده است. با حرکت مارپیچ متحرک گاز مبرد فشرده شده و دما و فشار آن افزایش پیدا می کند. در اثر این فشرده سازی گاز مبرد نیروی لازم برای ارسال به کندانسور را بدست می آورد.

 سازندگان کمپرسور اسکرال: در ایران دو نوع کمپرسور اسکرال کوپلند (Copeland) و دانفوس (Danfoss) مورد استفاده قرار می گیرد و بدلیل فراوانی و کیفیت و گارانتی و خدمات پس از فروش که شرکت های وارد کننده کمپرسور اسکرال کوپلند دارند، این نوع کمپرسور توصیه می گردد.
مزایای کمپرسور اسکرال: کمپرسورهای اسکرال دارای قطعات متحرک کمتری نسبت به سایر کمپرسورها می باشند؛ به همین دلیل کارکرد نرم تر و بدون صداتری دارند. در چیلرهای تراکمی اسکرال از چندین کمپرسور استفاده می شود که این امر باعث می شود با توجه به میزان بار مصرفی، کمپرسورها به صورت پله ای وارد مدار شده و میزان کارکرد و مصرف برق دستگاه به میزان زیادی کاهش پیدا کند. در ضمن چیلرهای اسکرال را به صورت چند مدار مجزا می سازند که این امر باعث می شود در صورت خرابی یکی از مدارها، تا زمان رفع ایراد در مدار فوق مدار دیگر به کار خود ادامه دهد و به صورت صد در صد دستگاه از کار نیافتد.
کاربرد کمپرسور اسکرال: کمپرسورهای اسکرال در کاربردهای تهویه مطبوع ساختمان ها و همچنین تبرید و خنک سازی دستگاه های صنعتی کاربرد دارد.

 کندانسور: کندانسورها وظیفه گرفتن گرمای مبرد ناشی از گرمای جذب شده در اواپراتور و همچنین گرمای حاصل از تراکم را دارند. کندانسورها در انواع کندانسور آب خنک در چیلرهای آب خنک و کندانسور هواخنک در چیلرهای هواخنک وجود دارند.

 شیر انبساط: برای تنظیم جریان مبرد مایع بین سمت فشار قوی و سمت فشار ضعیف سیستم، باید نوعی وسیله انبساط پیش بینی کرد. این وسیله شیر انبساط نام دارد. شیرهای انبساط در دو نوع مکانیکی و الکترونیکی وجود دارد.

 اواپراتور: اواپراتور قسمتی از چیلر می باشد که در آن سرمایش موثر از راه زدودن گرما از فضایی که قرار است سرد شود انجام می گیرد. این کار با رساندن دمای مایع مبرد به دمایی کمتر از دمای محیط اطراف صورت می گیرد. گرما به مایع مبرد منتقل و به صورت گرمای نهان جذب می شود و مبرد را از حالت مایع به بخار تبدیل می کند. سپس کمپرسور آن را می مکد. در چیلرهای تراکمی از دو نوع اواپراتور پوسته و لوله (Shell & Tube) و پلیت (Plate) استفاده می شود.
بقیه اجزای چیلر تراکمی تابلو برق چیلر و سیستم های کنترلی و قطعات سیکل تبرید و فن های آکسیال می باشد.

 

اجزای چیلر

⋯⋯

| مشخصات فنی چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن تبرید اسمی معادل 329.6 کیلووات واقعی

 چیلر تراکمی هواخنک اسکرال (2 مداره) به ظرفیت برودتی 329.6kw معادل 120 تن تبرید اسمی با قابلیت کنترل ظرفیت در 4 مرحله ساخت گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا شامل:
فریم تمام پیچ و مهره ای، 4 دستگاه کمپرسور اسکرال ساخت Copeland اصل آمریکایی USA، مناسب جهت کار با مبرد R22 یا R407، یک دستگاه اواپراتور 2 مداره، کندانسور هوایی دارای 8 دستگاه  فن محوری 800mm زیلابگ چین و کویل های مسی 4 ردیفه  (Fin & Tube) با چیدمان عرضی، شیر انبساط الکترونیکی و کنترلر (PLC) ساخت CAREL ایتالیا، تابلو برق IP54، سیم کشی های لازم، لوله کشی های مبرد به صورت کامل، عایق کاری مدارها و لوله های تبرید با کلیه متعلقات لازم به شرح پیوست به نحوی که دستگاه فقط با اتصال لوله های آب و کابل برق قابل استفاده می باشد.
جهت استعلام قیمت چیلر 120 تن تبرید اسمی با ما تماس بگیرید. 09194428183
⋯⋯

| مشخصات چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن تبرید اسمی معادل 329.6 کیلووات واقعی

مشخصات فنی چیلر تراکمی اسکرال هواخنک 120 تن تبرید
قطعات چیلر تراکمی 120 تن  مشخصات 

نوع کمپرسور

Scroll اسکرال کوپلند آمریکایی

نوع پوسته کمپرسور

Hermetic بسته

مدل کمپرسور

ZR380-KCE

تعداد کمپرسور

4

نوع مبرد

R22 – R407c

نوع کندانسور

هواخنک

سایز لوله های کندانسور

3/8 اینچ

تعداد ردیف لوله های کویل

4

ضخامت و جنس فین کندانسور

ALUMINIUM–waved – 150 μm

نوع فن کندانسوری

آکسیال

برند فن کندانسوری

زیلابگ چین

تعداد فن کندانسوری

8

قطر فن کندانسور

800 میلی متر

نوع اواپراتور

 Shell & Tube پوسته و لوله

تعداد مدار

2

قطعات برقی

اشنایدر فرانسه SCHNEIDER

کنترلر plc

  carel کرل ایتالیا

شیر انبساط

الکترونیکی کرل ایتالیا

قطعات سیکل تبرید

دانفوس DANFOSS 

برق مصرفی دستگاه (حین کارکرد نرمال کمپرسورها)

97.2kw

جریان مصرفی دستگاه (حین کارکرد نرمال کمپرسورها)

168.52A

 ⋯⋯

| ابعاد چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن تبرید 

 

Lengt-L(mm):4733

Width-W(mm):2306

Height-H(mm):2387

 

 

ابعاد چیلر 120 تن

 ⋯⋯

| قیمت چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن 

 قیمت چیلر 120 تن با توجه به قطعات بکار رفته در آن متفاوت می باشد. برای اینکه آخرین استعلام قیمت چیلر 120 تن را داشته باشید با کارشناسان ما در گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا تماس بگیرید. ما هم یکی از تولیدکنندگان چیلر 120 تن هستیم و ادعا داریم چیلری با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید می کنیم. از ما هم استعلام قیمت کنید و ما از شما دعوت می کنیم از کارخانه بازدید نمایید تا کیفیت و اصلی بودن قطعات را با چشم خود ببینید. 

 ⋯⋯

| سوالات متداول در خصوص چیلر تراکمی هواخنک اسکرال 120 تن 

 

1- بار چیلر در پروژه های صنعتی چگونه محاسبه می شود؟

 این مثال به صورت نمونه آورده شده است. مطلوب است محاسبه قدرت و تعیین چیلر برای سرد کردن 30 گالن آب در دقیقه در صورتی که حرارت آب ورودی به چیلر 56 و خروجی از آن 46 درجه فارنهایت باشد.

Q = ( gal/min×⁡( 10lb/gal)×60 min⁡× (t2- t1) )/(Btu/h .  per TR) ⇒ تبرید 

= (30 ×10 ×60 × 10)/1200  = 15 TR

 

2-محاسبه بار چیلر در پروژه های مسکونی و اداری و تجاری به چه صورت می باشد؟

با استفاده از فرمول تجربی زیر می توانیم تن برودتی چیلر را محاسبه نماییم

12000 / ((450 - 400 ) × مساحت مفید برای سرمایش متر مربع ) = تن برودتی چیلر

 البته برای مناطق گرمسیر یا جنوبی کشور عدد فوق تا 600 افزایش می یابد. البته لازم به ذکر است که این محاسبه به صورت سرانگشتی می باشد و برای محاسبه دقیق مهندسین طراح با استفاده از نرم افزارهای مهندسی اقدام به محاسبه بار برودتی ساختمان می نمایند

 حال ببینیم چیلر 120 تن اسمی (یا 94 تن واقعی – لازم به ذکر است که شرایط دمایی تعریف شده در نرم افزار برای محاسبه چیلر شهر تهران تعریف شده و 94 تن واقعی خروجی چیلر ما می باشد.) برای یک پروژه مسکونی در شهر تهران تا چه متراژی پاسخگو می باشد.

متر مربع    2820 = 400 / ( 12000× 94 )  = 400 / (12000 × تن برودتی چیلر ) = تن برودتی چیلر

به طور متوسط برای متراژ 2820 متر مربع پروژه مسکونی در شهر تهران چیلر 120 تن تبرید اسمی مورد نیاز است. دوباره یادآور می شویم این محاسبات سرانگشتی بوده و محاسبات میزان بار برودتی باید به صورت دقیق با استفاده از نرم افزارهای مهندسی صورت گیرد.

3-در کاتالوگ های مربوط به چیلر تراکمی به BTU بر میخوریم، به چه معناست؟
  بی تی یو مخفف واحد انگلیسی British Thermal Unit می باشد و آن عبارت از مقدار گرمایی است که می تواند درجه حرارت یک پوند آب را یک درجه فارنهایت بالا ببرد.

4- در هنگام خرید چیلر تراکمی به تن تبرید بر میخوریم، تن تبرید به چه معناست؟

 تن تبرید (Tons Of Refrigeration) برابر 288000 بی تی یو می باشد و این مقدار سرمایی است که از ذوب شدن یک تن یخ در 24 ساعت بدست می آید.

288000/24=12000Btu/hr

5- چیلر در کجا استفاده می شود؟
 در صنعت تزریق پلاستیک: پلاستیک داغی که تزریق، دمیده، اکسترود و یا مهر می شود به وسیله چیلر خنک می شود. چیلرها همچنین تجهیزاتی که برای ایجاد محصولات پلاستیکی استفاده می شود از جمله هیدرولیک ماشین قالب گیری، جعبه دنده و بشکه اکسترودر را خنک می کند که باعث صرفه جویی در مصرفی انرژی و جلوگیری از فرسودگی خود دستگاه می شود.
در صنعت چاپ: چیلر گرمای ایجاد شده در اثر اصطکاک غلطک های چاپ را از بین می برد و همچنین پس از بیرون آمدن کاغذ از کوره های خشک کن جوهر، آنها را خنک می کند.
در صنعت لیزر: در صنعت برش لیزر، صنعت پرتاب نور و ... از چیلر جهت خنک کردن لیزرها و منابع تغذیه استفاده می شود.
در صنعت لاستیک سازی: در این صنعت برای خنک کردن اکسترودر، آسیاب و میکسرها از چیلر استفاده می کنند.
در صنعت نوشیدنی ها: در این صنعت چیلر گرمای حاصل از فرایند را در حین اختلاط، پخت و یا پس از پاستوریزه کردن محصول حذف می کند.
در صنعت پزشکی: برای حذف گرمای زیاد دستگاه های تصویربرداری پزشکی باید از چیلر استفاده کنیم.
در تهویه مطبوع: یکی از عمده ترین مصرف کنندگان چیلرها در بخش سرمایش ساختمان ها و تهویه مطبوع می باشد که هر روز در حال افزایش است.

6- از کجا بدانیم قطعات مورد استفاده در چیلر 120 تن تبرید اصلی می باشند؟ کلیه قطعات دارای برگه اصالت از وارد کننده اصلی می باشند و این برگه به مشتریان محترم ارائه داده می شود.

7- زمان تحویل چیلر چه مدت می باشد؟ زمان تحویل چیلر به صورت تقریبی 45 روز کاری می باشد و در زمان ساخت دستگاه مشتری امکان بازدید از مراحل ساخت را دارد.

8- میزان گارانتی و خدمات پس از فروش به چه صورت می باشد؟ دستگاه چیلر 120 تن تبرید اسمی به مدت یک سال گارانتی بدون قید و شرط و 25 سال خدمات پس از فروش را دارد.

 گروه صنعتی تهویه کارمانیا دنا بیش از 15 سال است که تولید کننده انواع چیلر تراکمی در ظرفیت های مختلف می باشد؛ درصورتی که نیاز به چیلر تراکمی هواخنک با ظرفیت 120 تن تبرید دارید با ما تماس بگیرید.

ما برای انتخاب دستگاه چیلر مناسب خدمات زیر را به شما ارائه می دهیم .
1-مشاوره 
2-طراحی و محاسبه ظرفیت 
3-تولید و فروش 
4-گارانتی قطعات تا 2 سال 
5-خدمات پس از فروش تا 10 سال
6-تعامل در پرداخت مبلغ چیلر تراکمی 120تن تبرید

----------------

» با شما و در کنار شما هستیم .

شماره های مشاوره و فروش 

09194428183: مهندس احمدی 

021-65432718: دفتر فروش و کارخانه 

 

اخبار و مقالات پیشنهادی

blog-image
بررسی جامع چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

چیلر برای دستگاه تزریق پلاستیک به این علت اهمیت دارد که قالب گیری قطعات در دستگاه تزریق پلاستیک با ذوب مواد اولیه صورت می پذیرد و نکته اساسی در فرآیند تولید قطعات پلاستیکی برای صنایعی همچون هوا فضا، قطعات خودرو، حمل و نقل کالا، بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی و ... کیفیت محصول نهایی است.

بیشتر بخوانید
blog-image
هواساز قوی ترین سیستم کنترل رطوبت استخرها

ما در این بخش به بررسی قوی ترین سیستم کنترل رطوبت در استخرها می پردازیم و توصیه خود را در مورد تهویه و رطوبت گیری و گرمایش استخرها بیان می کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید ...

بیشتر بخوانید
blog-image
قیمت مینی چیلر 5 تا 12 تن تبرید اسمی

هزینه خرید مینی چیلر های 5 تا 12 تن تبرید بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می گردد، که در ادامه مقاله به بررسی کامل مینی چیلر، کاربرد و قیمت آن خواهیم پرداخت. ادامه مقاله را مطالعه فرمایید...

بیشتر بخوانید
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید.
استعلام قیمت